Національний природний парк "Прип’ять-Стохід" створений відповідно до Указу Президента України №699/2007 від 13.08.2007. Загальна площа парку становить 39315,5 га. Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природних поліських комплексів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення; розвиток занедбаних видів господарства; підвищення рівня екологічної свідомості населення.


Увага користувачам!


У 2017 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь (2 лютого) відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».

Хто Online

Сейчас на сайте:
  • 4 гостей
Головна Новини Екологічне виховання школярів - шляхом створення живого куточка природи в школі.

alt

Екологічна освіта спрямована на формування світогляду, мислення та правильної поведінки людини в усьому багатоманітті її стосунків з природою. Це одне з головних завдань кожного педагогічного колективу. З метою розвитку екологічної свідомості та культури в школах проводяться різноманітні екологічні природоохоронні заходи, до яких залучаються і працівники національного природного парку "Прип’ять-Стохід". Та найбільш практичним втіленням екологічного розвитку в освітніх закладах району є створення живого куточку природи. Він створює можливість ефективно здійснювати екологічне виховання учнів: формувати у них знання про залежність між живими організмами та середовищем їх існування, формувати відповідальність за збереження краси живої природи, примноження її багатств. Добре обладнаний, відповідним чином оформлений та правильно доглянутий куточок природи безперечно є також окрасою класу. Це дозволяє постійно використовувати його для збагачення дітей естетичними враженнями, вчить розуміти і переживати почуття прекрасного. З метою дбайливого ставлення до природи та їх компонентів працівники НПП "Прип’ять-Стохід" спільними зусиллями із дирекцією ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь облаштували живий куточок. В якому розмістили 5 акваріумів різної ємності, найбільший з яких має 80 л. Доповнили куточок інформаційні матеріали про національний природний парк та екологічна література.

Велику підтримку у наповненні акваріумів жaltивими організмами надав кандидат економічних наук СНУ ім. Лесі Українки, акваріуміст-любитель, Андрій Колосок. А практичні та лекційні заняття провела з учнями Світлана Буднік, асистент кафедри природничо-математичних дисциплін початкової освіти цього ж університету. Також вони взяли участь у конференції  "Екологічне виховання учнів - шляхом створення живого куточка в школі", що організували відділ екологічної освіти та рекреації НПП "Прип’ять-Стохід". Для обговорення екологічних питань на конференцію були запрошенні начальник  відділу освіти Василь Кух та методист з природничих дисциплін методичного кабінету Людмила Олішкевич.

Навчальне значення куточка живої природи полягає у тому, що він забезпечує формування реалістичних уявлень про представників рослинного та тваринного світу через постійний і дієвий безпосередній контакт учнів з ними. Адже спостaltереження дітей у природі короткочасні і епізодичні. У куточку ж природи його об'єкти протягом всього навчального року доступні для спостережень дітей, що сприяє формуванню у школярів цілісної системи знань про них. Спостереження за розвитком рослин та тварин сприяє формуванню у дітей спостережливості, викликає у них пізнавальний інтерес до подальшого вивчення природи. При цьому, куточок природи виконує роль своєрідної лабораторії, де учні можуть проводити нескладні досліди та робити свої суб'єктивні „відкриття". Набувати теоретичних та практичних умінь з акваріумістики  учням допомагатимуть Віта Андрусик та Валентина Жилко, працівники парку. Саме вони будуть проводити заняття з гуртка "Акваріуміст-початківець". Життя природи дивне, складне, цікаве та різноманітне в усіх своїх проявах. Любов та цікавість до природи переконують нас відтворити „шматочок природи” в невеличкому об’ємі – акваріумі, що надає великої естетичної насолоди, а з часом спонукає дізнатися всі секрети його існування.

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Птахи парку Припять-Стохід-22
 Водний туризм3
Кінний туризм
Птахи парку Припять-Стохід
Птахи парку Припять-Стохід-6
Птахи парку Припять-Стохід-25