Національний природний парк "Прип’ять-Стохід" створений відповідно до Указу Президента України №699/2007 від 13.08.2007. Загальна площа парку становить 39315,5 га. Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природних поліських комплексів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення; розвиток занедбаних видів господарства; підвищення рівня екологічної свідомості населення.


Увага користувачам!


6-7 липня 2019 року відбудеться 10-й ювілейний фестиваль з екстремального водного туризму "Поліська регата-2019".

Запрошуємо учасників змагань зареєструватися в розділі ДІЯЛЬНІСТЬ/Масові заходи/Поліська регата

Хто Online

Сейчас на сайте:
 • 44 гостей

alt

Кожен житель сільської місцевості не раз з посмішкою спостерігав, як захоплюються життям в селі городяни. Їх розчулює і вражає жива корова, виводок курчат, колодязь з журавлем, аромат свіжих помідорів з грядки, можливість спати в дерев’яному будинку на печі. В нашому регіоні це ще й неповторні, багаті на рибу річки та озера, з хорошими пляжами та надзвичайно різноманітним рослинним і тваринним світом. Крім того саме в сільській місцевості найбільше збереглись звичаї, обряди, давні місцеві засоби ведення господарства, неповторна сільська архітектура і побут, гостинність місцевих жителів. Сукупність цих факторів створює сприятливі умови для розвитку на території нашого регіону такого виду  туризму як сільський зелений  туризм (green rural tourism).

На даний час в Україні ще немає єдиного і чіткого тлумачення сільського зеленого туризму і на законодавчому рівні це поняття також не врегульоване. Однак на практиці спостерігається інтенсивний масовий розвиток  цього явища. Одне із визначень: сільський зелений туризм – це форма відпочинку в приватних господарствах сільської місцевості з використанням майна та трудових ресурсів особистого селянського, підсобного або фермерського господарства, природно-рекреаційних особливостей місцевості, культурної, історичної та етнографічної спадщини регіону.

Можна виділити два основні види сільського зеленого туризму – агротуризм та екологічний туризм.

Агротуризм – це відпочинковий вид туризму, зосереджений на сільських територіях, який передбачає використання сільського (фермерського) господарства з метою рекреації, освіти чи активного залучення до традиційних форм господарювання.

Розрізняють дві форми агротуризму:

- винаймання помешкання з обслуговуванням безпосередньо в межах господарства;

- розміщення на нічліг з самообслуговуванням на землях, що належать до господарства, наприклад, у кемпінгах чи наметах.

В агротуризмі індивідуальне господарство становить одночасно і нічліжну базу і головний інтерес туриста.

Екологічний туризм (екотуризм або зелений туризм або природний туризм) – це пізнавальний і науковий вид туризму, зосереджений на природних (малозмінених людиною) територіях, який передбачає заняття різними формами активного відпочинку у природних ландшафтах  без заподіяння шкоди навколишньому середовищу.

Особливо сприятливі умови для розвитку екотуризму створюються на територіях природоохоронних установ (національних і ландшафтних парків…). Екотуризм спрямований на охорону природного й культурного середовища регіонів, які відвідуються туристами. Він передбачає, що учасники цих подорожей – люди з високою екологічною свідомістю.

Виділяють такі базові форми екотуризму: активний туризм (піший, кінний, велосипедний, водний, збиральницький, любительська риболовля), фауністичні та флористичні поїздки (орнітологічні тури, фотополювання, тематичні поїздки), культурологічні й етнографічні поїздки.

Основна послуга сільського зеленого туризму – це надання туристам тимчасового проживання. Сільські споруди, облаштовані для прийому відвідувачів, називають агрооселями.

Агрооселя – це житлове приміщення, що знаходиться в сільській місцевості, містить не більше 30 ліжко-місць (залежно від категорії житла), пристосованих для проживання туристів, і належить на правах приватної власності господарю, який займається сільськогосподарською діяльності або зайнятий у сфері обслуговування чи соціальній сфері села.

Велику роль у становленні та розвитку сільського зеленого туризму відіграє неприбуткова громадська організація – Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні (http://www.greentour.com.ua), яка збирає і концентрує дані з різних регіонів країни, проводить конференції та тематичні виставки з метою популяризації відпочинку в українському селі, сприяє розвитку сільської інфраструктури, самозайнятості сільського населення, виховання поваги до краси рідного краю, гостинних мешканців сільської місцевості, збереженню існуючого культурного та історичного надбання Українського народу. За її ініціативою створені й успішно функціонують осередки сільського туризму у більшості областей України і Волинській області в тому числі.  Спілка випускає науково-популярний журнал  "Туризм сільський зелений", де можна ознайомитись з останніми новинами цієї галузі. Започатковано категоризацію агроосель.

На даний час гостро стоїть питання врегулювання законодавчої бази функціонування сільського зеленого туризму. Окремі аспекти діяльності сільського зеленого туризму регулюються Законами України «Про туризм» №324/95 від15.10.20117р., «Про особисте селянське господарство», «Про підприємництво». Детальніше можна ознайомитись на сайті спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в розділі «законодавство».

Стаття 5 ЗУ «Про туризм» виділяє дві категорії осіб, які можуть можуть продавати діяльність у сфері туризму, в тому числі у сфері сільського зеленого туризму. Першою категорією є фізичні особи, зареєстровані як підприємці. Друга категорія включає фізичних осіб, які не зареєстровані як підприємці та надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування тощо. Крім того, стаття 1 ЗУ «Про особисте селянське господарство» прямо визначає використання майна садиби, зокрема, для надання послуг у сфері сільського зеленого туризму, як діяльність, що не є підприємницькою. Така діяльність може провадитися без створення юридичної особи в рамках особистого селянського господарства. Ці послуги також можуть включати реалізацію надлишків власної сільськогосподарської продукції, що також не потребує реєстрації як підприємців.

Отже, туристичні послуги у сфері сільського зеленого туризму не обовязково належать до підприємницької діяльності.

Функціонування в нас в районі національного парку «Прип’ять-Стохід» значно прискорює і сприяє розвитку сільського зеленого туризму. Адже парк, як природоохоронна організація і є об’єктом для відвідування туристами. На території парку створено низку туристичних продуктів: 4 туристичні маршрути та 3 екологічні стежки, проходять масові заходи: «Поліська регата» та «Українська косовиця». Власне одним із завдань парку і є сталий розвиток туризму та зокрема екотуризму в регіоні. Працівниками парку створено базу даних власників сільських зелених агросадиб в Любешівському районі, де відвідувачі парку можуть поселятися у даних агрооселях зателефонувавши безпосередньо власнику садиби.

Джерело:

«Сприяння економічному розвитку та зайнятості

«Основи знань щодо надання послуг з організованого відпочинку в агрооселях»

(сільський зелений тризм). Київ-2013»

Список жителів  Любешівського району,

які можуть надавати послуги зеленого сільського туризму

Фото-галерея

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Коментарі 

 
# profile 01.11.2018 07:38
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

 Водний туризм3
Птахи парку Припять-Стохід
Птахи парку Припять-Стохід-22
Птахи парку Припять-Стохід-6
Кінний туризм
Птахи парку Припять-Стохід-25Останні новини

Обмін досвідом з еколого-освітньої та рекреаційної діяльності
У національному природному парку "Прип'ять -Стохід" до Дня охорони навколишнього середовища відбувся...
Природоохоронці описали вилучені сітки
З настанням нерестового періоду службою охорони парку систематично проводяться рейди по виявленню ви...
Дня екологічної освіти (12 травня) на базі Любешівського ліцею відбувався День національного природного парку «Прип’ять-Стохід»
З нагоди Дня екологічної освіти (12 травня) на базі Любешівського ліцею відбувався День національног...
Міжнародний день Землі в Бихівському ліцеї
22 квітня Міжнародний день Землі! В цей день в Бихівському ліцеї було дуже святково, пізнавально, тв...
Природно-заповідний фонд України розширено на 80 тисяч гектарів
На офіційному сайті Президента України опубліковано 11 указів від 11 квітня 2019 року про розширення...
Дослідження жуків-стафілінідів на території парку
На території НПП «Прип'ять-Стохід» з 8 по 15 квітня поточного року проводились дослідження комах, а ...
Представники національного природного парку «Прип’ять-Стохід» взяли участь у Басейновій раді річки Прип’ять
Представники національного природного парку «Прип’ять-Стохід» взяли участь у Басейновій раді річки П...
День парку в Деревкійській школі
Вчора у Деревківському ліцеї вперше за 10 років функціонування парку відбувся творчий, креативний, п...
Сообщения чата
E-Mail
Имя

Останні коментарі

 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
  Автор: profile
 • Шановні учасники змагань! З положенням змагань мож... Подробніше
  Автор: Василь
 • Прочитанный отзыв в обсуждении отдыха на Волыни не... Подробніше
  Автор: Татьяна
 • Spot on with this writе-up, I aϲtuallү believe tha... Подробніше
  Автор: upload website
 • Я з колегами побував на озері біле яке підлягае пі... Подробніше
  Автор: анатолий
 • Ну й комарі волинські кусючі, співчуваю тим путіше... Подробніше
  Автор: Борис
 • Дуже рада, що є такий куточок в Україні Подробніше
  Автор: Svitlana
 • Запитання керівництву: Чому плата за користування ... Подробніше
  Автор: Володимир
 • Ви могли б переслати прес-реліз для журналістів з ... Подробніше
  Автор: Таня
Ми у фейсбуці
Ми ВКонтакті