Національний природний парк "Прип’ять-Стохід" створений відповідно до Указу Президента України №699/2007 від 13.08.2007. Загальна площа парку становить 39315,5 га. Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природних поліських комплексів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення; розвиток занедбаних видів господарства; підвищення рівня екологічної свідомості населення.


Увага користувачам!


Цього року наша установа відзначає своє десятиріччя.
13 серпня 2007 року Президент України підписав Указ №699/2007 про створення національного природного парку "Прип'ять-Стохід".

Хто Online

Сейчас на сайте:
 • 22 гостей
Головна Новини Наукова конференція, присвячена 10-річчю створення НПП "Прип'ять-Стохід".

16-18 серпня 2017 р. у смт Любешів пройшла наукова конференція, присвячена 10-річчю створення національного природного парку "Прип'ять-Стоіхд".

alt

 alt

Конференцію проводили у приміщенні Любешівського районного центру зайнятості. Присутніх 32 чоловік. Найбільше учасників конференції прибуло з Інституту екології Карпат НАН України. Були також гості з Інституту зоології НАН України, Державного Природознавчого музею НАН України, Східноєвропейського національного університету, Ботанічного саду Львівського національного університету, Шацького національного природного парку, Ківерцівського національного природного парку "Цуманська Пуща", Черемського природного заповідника, Українського товариства охорони птахів, НПП "Нижньосульський".

Відкрив наукову конференцію директор НПП "Прип'ять-Стохід" - Олександр Сащук. Привітали з першим ювілеєм установи - голова Любешівської райдержадміністрації - Олег Кух, голова Любешівської районної ради – Петро Нагорний, представники Шацького та Ківерцівського НПП, Черемського природного заповідника. Після вступної частини розпочалася наукова конференція, на якій зокрема виступили - директор НПП "Прип'ять-Стохід" - О. Сащук, який розповів про основні досягнення у процесі становлення і початку функціонування парку, заступник директора НПП - перший директор НПП - Юрій Оласюк, який зупинився на проблемах функціонування парку і неузгоджненості законодавства з інтересам місцевих жителів у частині природокористування та заступник директора з науково-дослідної роботи НПП - Михайло Химин, який висвітлив основні здобутки на науковій  ниві.

Потім виступали Павло Ященко (Інситут екології Карапт), який розповів деякі деталі передумов створення НПП "Прип'ять-Стохід", Микола Клєстов (НПП "Нижньосульський") - про роль Франкфуртського зоологічного товариства у процесі створення НПП "Прип'ять-Стохід" і, особисто його співробітника - Фольфгана Фремута. Далі виступив молодший науковий співробітник НПП "Прип'ять-Стохід", Юрій Вабіщевич -  який зробив доповідь про перші підсумки досліджень грунтів на території НПП. А на закінчення першого дня роботи конференції зробив доповідь директор Інституту екології Карпат - Микола Козловський - про причини всихання лісів на Волині, зокрема про нові аспекти ураження їх деревними нематодами.

Другий день розпочався з висвітлення результатів наукових досліджень ботаніків. Так, Ірина Кузьмішина (Східноєвропейський національний університет) представила результати таксономічних і біоморфологічних особливостей рослин болотного комплексу урочище "Городище" у НПП "Прип'ять-Стохід". Світлана Сосновська (Інститут екології Карпат) представила доповідь про оцінку стану популяцій болотних видів осок в аспекті їх моніторингу на територіях природно-заповідного фонду "Західного Полісся", зокрема на території Рівненського природного заповідника та Шацького НПП. Ольга Шукалович (НПП "Прип'ять-Стохід") розповіла про ботанічні моніторингові дослідження в парку загалом та  на прикладі двох рідкісних рослин.

Далі висвітлені результати зоологічних досліджень. Так, Андрій-Тарас Башта (Інститут екології Карпат) презентував доповідь про нові знахідки рукокрилих у НПП "Нижньосульський", що розташований на суміжних територіях Полтавської та Черкаської областей. Юрій Канарський (Інститут екології Карпат) виступив з доповіддю про індикаційні аспекти охорони рідкісних видів комах, розроблені на підставі власних досліджень і літературних джерел. Анатолій Полуда (Інститут зоології, Українське товариство охорони птахів) висвітлив значення НПП "Прип'ять-Стохід" для збереження глобально-вразливого виду птахів - очеретянки прудкої (у різні роки понад 10-20 % світової популяції цього виду знаходиться на цій території). Тетяна Кузьменко (Українське товариство охорони птахів) висвітлила питання аспектів природоохоронної діяльності товариства, реалізацію низки заходів та сучасний стан справ в Україні за результатами польових робіт зі складання Атласу гніздових птахів Європи.

Принагідно зауважити, що матеріали наукової конференції були опубліковані і всі зареєстровані учасники їх отримали перед початком конференції.

По завершенню доповідей конференції, учасники переїхали у с.Сваловичі - один з найчарівніших куточків НПП. Там були організовані у кілька етапів екскурсії на моточовні по р. Прип'ять та її старицями до ур. Нігин, а також пішохідна екскурсія на пустищні луки, острівний ліс та ділянки боліт.

Завершився день дружньою вечерею на узбережжі р.Прип'ять.

В останній день конференції проведено екскурсію до найбільшого, одного з двох відомих в Україні місцезростань рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України - Ліннеї північної, а також до р.Бистриці, дубово-грабової ділянки лісу - на край заплави Стоходу та острівний ліс серед заплави Стоходу. Завершилася екскурсія у смт. Любешів, де начальник відділу екологічної освіти та рекреації - Віталій Веремчук провів чудову екскурсію старовинним парком та познайомив гостей з уцілілими архітектурними і історичними пам'ятками - в'їздною брамою, костелом Піярів тощо та видатними людьми Любешівщини.

alt

 alt

Заступник директора з науково-дослідної роботи НПП «Прип’ять-Стохід» Михайло Химин.

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Птахи парку Припять-Стохід-22
 Водний туризм3
Птахи парку Припять-Стохід-6
Птахи парку Припять-Стохід
Кінний туризм
Птахи парку Припять-Стохід-25Останні новини

Всесвітній День Водно-болотних угідь
Щороку 2 лютого відзначають Всесвітній День Водно-болотних угідь (Далі ВБУ). До відзначення даного с...
Здай батарейки – збережи довкілля
Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» спільно із школами Любешівського району започатковує а...
Відбулось чергове засідання НТР
 Сьогодні відбулось засідання науково-технічної ради (НТР) національного природного парку «Прип’ять-...
Конференція на тему: "Екологічний туризм, як елемент сталого розвитку регіону"
Конференція на тему: "Екологічний туризм, як елемент сталого розвитку регіону" відбулась 16 листопад...
Розчистка водного плеса озера Рогізне
Нещодавно для покращення водного режиму озера Рогізне (Ветлівське НДПОВ) проводилась розчистка водно...
Дослідження жуків-турунів на території парку
На території НПП «Прип'ять-Стохід» з 16 по 18 жовтня поточного року продовжувались дослідження жуків...
Сообщения чата
E-Mail
Имя

Останні коментарі

 • Шановні учасники змагань! З положенням змагань мож... Подробніше
  Автор: Василь
 • Прочитанный отзыв в обсуждении отдыха на Волыни не... Подробніше
  Автор: Татьяна
 • Spot on with this writе-up, I aϲtuallү believe tha... Подробніше
  Автор: upload website
 • Я з колегами побував на озері біле яке підлягае пі... Подробніше
  Автор: анатолий
 • Ну й комарі волинські кусючі, співчуваю тим путіше... Подробніше
  Автор: Борис
 • Дуже рада, що є такий куточок в Україні Подробніше
  Автор: Svitlana
 • Запитання керівництву: Чому плата за користування ... Подробніше
  Автор: Володимир
 • Ви могли б переслати прес-реліз для журналістів з ... Подробніше
  Автор: Таня
Ми у фейсбуці
Ми ВКонтакті