National Natural Park "Pripyat-Stokhid" was established by to the Decree of Ukraine President № 699/2007 of 13.08.2007. The total area of the park is 39315,5 ha. The Park was established for conservation, restoration and rational use of typical and unique natural Polissya ecosystems, which have important environmental, scientific, aesthetic, recreational and healthy importance, raising public environmental consciousness.

Увага користувачам!


6-7 липня 2019 року відбудеться 10-й ювілейний фестиваль з екстремального водного туризму "Поліська регата-2019".

Запрошуємо учасників змагань зареєструватися в розділі ДІЯЛЬНІСТЬ/Масові заходи/Поліська регата

Who is Online

Now online:
  • 23 guests
There are no translations available.

У національному природному парку "Прип'ять -Стохід" до Дня охорони навколишнього середовища відбувся семінар з обміну досвідом з еколого-освітньої та рекреаційної діяльності українських та зарубіжних установ природно-заповідного фонду. 
Участь у ньому взяли працівники національних парків Карпатського, Пирятинського, НПП «Мале Полісся», Ківерцівського НП «Цуманська пуща» та Рівненського заповідника.
Учасники семінару презентували досвід роботи своїх установ, поділились своїми здобутками та інноваціями, а ще обговорили ряд перспективних напрямків щодо майбутньої співпраці.
Досвідом зарубіжних установ ПЗФ поділився громадський діяч Петро Тестов.
Гості НПП «Прип’ять-Стохід» протягом двох днів мандрували на байдарках таємничим Поліссям милувались красою і тишею, захоплювались збереженою природою. Відвідали і Сваловичі, де побачили синичку білу, очеретянок та інших птахів…
Це був активний відпочинок, а головне співпраця задля збереження довкілля!

There are no translations available.

З настанням нерестового періоду службою охорони парку систематично проводяться рейди по виявленню випадків порушення природоохоронного законодавства. За квітень 2019 року природоохоронцями установи вилучено та описано 154 сітки загальною довжиною 5330м, 12 ятерів.

There are no translations available.

З нагоди Дня екологічної освіти (12 травня) на базі Любешівського ліцею відбувався День національного природного парку «Прип’ять-Стохід».

Для молодших школярів працівники парку провели 11 уроків та охопили понад 230 учнів. Під час яких учні дізнались про заповідні установи та важливість охорони природи кожним з нас. 
Старшокласників зацікавив майстер клас по збору каркасної тримісної байдарки за допомогою якої, можна вивчати водні простори парку.

В актовому залі ліцею відбулася екологічна конференція «Оцінка якості водних об’єктів національного природного парку Прип’ять-Стохід та водних заборів в межах населених пунктів громадськими та державними структурами», в якій обговорили проблеми якості питної води у населених пунктах і стан води у водоймах парку. Участь у конференції взяли керівники десяти шкільних екологічних клубів, керівництво трьох гілок влади Любешівщини, завідувачка Ковельської лабораторії моніторингу вод та грунтів Волинського регіонального управління водних ресурсів - Ілона Смаль та начальниця експлуатаційної дільниці Маневицького міжрайонного управління водних ресурсів та завідувача Любешівського районного лабораторного відділення Олена Іванчук.

Радує те, що співпраця національного парку з освітніми закладами регіону у форматі "День парку" набирає обертів...

There are no translations available.

22 квітня Міжнародний день Землі!
В цей день в Бихівському ліцеї було дуже святково, пізнавально, творчо…
Національний природний парк «Прип’ять-Стохід та керівник екологічного гуртка Тамара
Литвинчук організували для учнів багато заходів на захист планети Земля!!!
У 1 класі відбувся урок «Земля – наш спільний дім!»
Учні 5-6 класів на уроках досліджували та обговорювали вплив людини на довкілля,
переглядали відео, презентації, щоб кожен ще в шкільні роки задумався про свої дії у
довкіллі….
Під час святкування Дня Землі у навчальному закладі діяли:
- Фотовиставка «Заповідна Волинь»;
- Банерна виставка «Біорізноманіття НПП «Прип’ять-Стохід»;
- Виставка малюнків «Збережемо природу рідного краю!»
- Еколого-інформаційна виставка видань національного парку «Прип’ять-Стохід»;
Найцікавішим і захоплюючим був еколого-пізнавальний квест «Ми друзі природи», де
учасники екологічного гуртка «Юні охоронці природи» випробовували свої знання
змагаючись і мандруючи по інтелектуальній, пізнавальній, екологічній, ботанічній,
зоологічній зупинках. Завершальною станцією у квесті була - пісенно-поетична, де всіх
присутніх у актовій залі об’єднала пісня та поетичні рядки на захист природи! Всі юні
екологи-активісти отримали презенти від національного парку. Учні проявили великий
інтерес до пізнання природи і мають велике бажання мандрувати заповідними куточками
Любешівщини, не віртуально, а реально!
Тоді запрошуємо на екскурсії по екостежках та маршрутах. Ми всі любимо природу,
тож частіше спілкуймось із нею!!!

There are no translations available.

На офіційному сайті Президента України опубліковано 11 указів від 11 квітня 2019 року про розширення площ ПЗФ на більше 80 тис га, а це значить, що наша робота, дискусії та полеміки – не були даремними. Як і обіцяв, більше деталей про підписані укази. Йдеться саме:Україна перетворюється на країну, дружню до довкілля.


There are no translations available.

На території НПП «Прип'ять-Стохід» з 8 по 15 квітня поточного року проводились дослідження комах, а саме жуків-стафілінід. Роботи проводили ентомолог Андрій Гонтаренко, а також співробітник наукового відділу парку Юрій Вабіщевич. Метою робіт було розширення видового складу жуків родини стафілінід. Результати досліджень будуть опубліковані в науковому віснику НПП «Прип'ять-Стохід».

There are no translations available.

Представники національного природного парку «Прип’ять-Стохід» взяли участь у Басейновій раді річки Прип’ять, що проходила у м. Новоград-Волинський. Одним з основних питань, що розглядалися під час засідання – це визначення джерел точкового та дифузного забруднення у басейні річки Прип'ять. Проаналізувавши наявні матеріали земельного кадастру, звітні матеріали з обліку використання вод та іншу звітність місцевих органів влади членами басейнової ради було одноголосно вирішено провести більш детальний аналіз антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод. Іншим важливим питанням було забезпечення регулювання стоку річок у басейні річки Прип'ять. Ще одним важливим питанням було розробка плану управління суббасейну Прип'яті. Представник ВП «Рівненська АЕС було представлено наміри ВП «Рівненська АЕС» по будівництву гідроспоруди на річці Стир, так як у зв’язку із малим рівнем води у р. Стир є ризики зупинки атомної станції. Представники національного парку Прип’ять-Стохід ознайомили із сучасним станом водних ресурсів НПП «Прип’ять-Стохід» та можливостями залучення волонтерів до оцінки якості поверхневих вод.

There are no translations available.

Вчора у Деревківському ліцеї вперше за 10 років функціонування парку відбувся творчий, креативний, пізнавальний і незабутній День національного парку, що проходив в рамках тижня природничих дисциплін.

Для учнів молодших класів був проведений урок «Збережемо первоцвіти». Під час якого  школярі дізналися багато цікавого про первоцвіти району та національного парку. Особливу увагу звернули на рідкісні види флори та їх збереження.

Учнів 6-8 класів під час уроків здійснили віртуальну пізнавальну  подорож  по території національного парку.  З допомогою фільмів та презентацій про парк юннати дізналися про вагому роль заповідних установ у збереженні біорізноманіття. Учні з екранів побачили красу різних ландшафтів, багатство фауни і флори, ознайомились із завданнями національного парку.

Також учні взяли участь у майстер-класі по складанні каркасної трьох містної  байдарки, яка була придбана в рамках проекту ТВІ.

Для всіх  природолюбів ліцею діяла виставка малюнків та банерна виставка, «Світ птахів національного природного парку», приурочені до Міжнародного дня зустрічі птахів, яке святкується 1 квітня. Провели орнітологічні пізнавальні ігри та вікторини, за активність в яких учні отримали презенти від екологів.

По завершенню даного заходу усіх об’єднала музично-пісенна година. В ході якої учні та працівники парку виконували пісні на природничу та патріотичну тематику.

There are no translations available.

Не шуміти: розпочався «Сезон тиші»!
1 квітня у лісах Любешівщини розпочався “сезон тиші” - період не лише нересту у риб, а й період розмноження у тварин і птахів.
Отож, з 1 квітня, окрім вже звичних обмежень, таких, як заборона на вилов риби, діє також заборона на суцільні і санітарні рубки у лісі. Для об'єктів природно-заповідного фонду ця заборона взагалі украй потрібна, адже санітарні рубки, що проводяться навесні, зривають гніздування різних видів птахів, а також заважають розмноженню диких видів звірів, у тому числі мисливської фауни. Заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Це і стрілянина, феєрверки, пальба. Також в цей період не дозволяється проведення ралі, інших змагань на транспортних засобах, які спричиняють шум та гамір, використання моторних маломірних суден.
Осіб, які порушили вимоги, буде притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено на них адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Два з половиною місяці тиші – це людська данина природі. Перебуваючи в лісі чи інших природних екосистемах, варто пам’ятати, що людина відповідальна за своїх братів менших.
Зберігаймо довкілля, охороняймо природу та не турбуймо диких тварин у період їхнього розмноження!


There are no translations available.

В національному природному парку «Прип’ять-Стохід» до Години Землі відбувся сплав-прибирання та акустичний концерт при свічках.

Міжнародна ініціатива Година Землі закликає вимкнути світло на годину, щоб зменшити енергоспоживання. Також до цієї акції активісти проводять різні екологічні заходи.

На території НПП «Прип’ять-Стохід» 27 березня відбувся сплав-прибирання на байдарках прибережних зон річок Стохід та Бистриця. До заходу долучилися волонтери, збирали з води сміття, особливо багато якого в місцях відпочинку людей. А безпосередньо в Годину землі 30 березня з 20:30 по 21:30 відбувся акустичний вечір при свічках на який завітали місцеві мешканці, які вимкнули світло в своїх будинках та зібралися всі в будинку культури селища Любешів щоб поспілкуватися, послухати музику та проникнутись ідеєю збереження довкілля.

Організатором заходів був національний природний парк «Прип’ять-Стохід».

There are no translations available.

НПП «Прип'ять - Стохід» інформує, що з метою збереження рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби на  всіх водоймах  національного природного парку «Прип'ять – Стохід » наступає нерестовий період, який  триватиме на озерах з 1 квітня по 10 червня, а річках парку з 1квітня по 20 травня.

Нерест — процес відкладання ікри (яєць) самицями з подальшим заплідненням їх сім’ям (молочками) самців у первинноводних хребетних – риб і земноводних. На нерест риби впливають багато умов, в першу чергу – температура води у водоймі, для кожного виду риби діапазон температур свій. Кожен вид риби для нересту йде на спеціальні місця – нерестовища.

Більшість прісноводних риб розмножуються з весни до початку літа. Рано на весні починає нереститися щука, пізніше – плітка, лящ, наприкінці весни та початок літа – карась, лин, верховодка та інші види. Отже, період та  тривалість нересту в різних риб неоднакові.

Забороняється вихід на акваторію індивідуальних моторних і безмоторних плавзасобів, крім засобів, що здійснюють охорону водних живих ресурсів та рятувальних служб. За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та іншими забороненими засобами передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340-680 грн., для посадових осіб 510-850 грн.) та кримінальна відповідальність(розмір штрафу 3400-6800грн. або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів). Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину, незалежно від її розміру, нараховується розмір завданої шкоди.2019-03-29

У відповідності з вимогами режиму територій природно-заповідного фонду та Положення про НПП «Прип'ять - Стохід» любительський та спортивний вилов риби дозволяється однією вудкою з одним гачком на спеціально відведених для цього ділянках. Норма вилову становить – 3 кг за день.

В місцях найбільшого скупчення риби, де проходить нерест і викладка ікри, працівниками служби державної охорони НПП «Прип'ять - Стохід» здійснюються посилені заходи . Їх метою є посилення охорони рибних запасів та дотримання належного санітарного стану водойм, а також недопущення  незаконного вилову під час нересту.

Національний природний парк «Прип'ять - Стохід» інформує, що за порушення правил рибальства передбачається як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Відділ служби державної охорони НПП «Прип'ять Стохід»

There are no translations available.

5 березня 2019 р. у м.Луцьку Національним екологічним центром України (НЕЦУ) організований круглий стіл "Природні цінності Полісся і загрози довкіллю річкового шляху Е40 Гданськ – Херсон", на який запрошено представників державних органів влади у галузі екології, установ природно-заповідного фонду та деяких представників громадськості. На ньому виступили, зокрема, Григорій Веремійчик (НЕЦУ) про проект Е40, Денис Вишневський (Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник) про потенційні загрози Проекту біосферному заповіднику, Михайло Химин (Національний природний парк "Прип'ять-Стохід") про потенційні загрози Проекту національному парку, Олександр Гусєв (НЕЦУ) про необхідність врахування впливу на довкілля Проектом, Віталій Шаравара (НЕЦУ) про особливості процедури оцінки впливу на довкілля планованої діяльності відповідно до нового Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", Ростислав Кравчук (Волинське обласне управління водних ресурсів) про роботу міжурядової групи з питань водних ресурсів між Україною та Республікою Білорусь, стан водних ресурсів, р.Прип'ять, аварійний стан Вижівського водозабору і зменшення повеней в останні роки. У дискусії виступили також Вікторія Тимощук (Управління екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації), Микола Якименко (газета" Голос України") та інші учасники. По закінченні круглого столу обговорили проект резолюції, який вирішили найближчим часом допрацювати і направити у Кабінет Міністрів України.

Михайло Химин, заступник директора НПП "Прип'ять-Стохід"

There are no translations available.

До Дня Водно-болотних угідь, що в світі святкується 2 лютого, національний парк «Прип’ять-Стохід» провів ряд пізнавальних, ерудованих креативних заходів, які відбулись у 15-ти навчальних закладах освіти Любешівського району.

В рамках акції «Водно-болотні угіддя. Ми не безсилі у протидії змінам клімату» відбулись екологічні заходи у 12-ти ліцеях та гімназіях. Ці заходи охопили понад 300 учнів старших класів. Для молодших школярів у цих же закладах освіти провели 12 уроків-подорожей «Ми пізнаємо світ водно-болотних угідь», на яких більш ніж 150 школяриків дізнались про життя і значення боліт. А ще з молодшими школярами під час майстер-класу робили жабки із паперу, щоб пробудити творчий потенціал дітей.

Екологічні питання щодо ВБУ висвітлювались і для учасників шкільних лісництв, що діють у Любешівському ліцеї та В’язівненській гімназії.

Серію різноманітних заходів провели для дітей Публічної бібліотеки  Любешівської селищної ради. На базі цього закладу діяла екологічна виставка «Водно-болотні угіддя допомагають нам», яку відвідали понад 100 користувачі бібліотеки. Також тут відбулись такі заходи:

- Інформаційно-екологічна віртуальна екскурсія по водно-болотних угіддях парку;

- Інформаційна година «Птах, який заслуговує на увагу» (синиця біла);

- Екологічна гра «Знайди слід тварин»;

- Екологічна гра «Мандрівник»;

- Майстер-клас по виготовленню магнітів із гіпсу «Краєвиди та тварини боліт», який продовжився і у районному будинку дитячої та юнацької творчості.

Найбільш масштабним заходом стала районна конференція на тему: «Ми не безсилі у протидії змінам клімату. Водно-болотні угіддя допомагають нам». В якій взяли участь працівники Маневицького управління водного господарства, метеостанції смт. Любешів, екопросвітники та наукові співробітники національного парку, вчителі та учні Любешівського ліцею та Підкормільської гімназії, які є учасниками шкільного лісництва. Цікавинкою для всіх учасників конференції була практична частина учнівських проектів «Оцінка якості води». В ході яких учні визначали якість води  річок Прип’ять та Стохід. Як результат роботи усі присутні, яких було більш ніж 70, ознайомилися із змінами клімату на планеті, значенням водно-болотних угідь у природі та житті людини, почули про Рамсарські території заплав Стоходу та Прип’яті, їх біорізноманіттям.  А головне – дізналась, що вода цих річок чиста без фосфатів та нітратів… Дослідження води у водоймах парку продовжуються, завдяки проекту «Транскордонні водні інспектори». До 1 березня триває конкурс малюнків про ВБУ на базі Любешівського ліцею, за кращі роботи іде лайк-голосування на сторінці парку у Фейсбуці.  Така спільна екологічна робота по вивченні водно-болотних угідь закликає до збереження та відтворення цінних природних комплексів!

There are no translations available.

Загальна площа НПП „Прип’ять-Стохід” складає 39315,5 тис. га., в тому числі 5961,93 тис. га. із вилученням та наданням у постійне користування.

За 2018 рік проведено 126 природоохоронних рейдів, в ході яких вилучено, описано та передано на склад НПП для зберігання 337 безгосподарських рибальських сіток загальною довжиною 13285 м, 31 ятер, 12 жерлиць, 1 острога, 1 раколовка. Працівниками служби охорони парку складено 29 адміністративних протоколів за порушення вимог природоохоронного законодавства. Зокрема, за грубе порушення правил рибальства (ст.85ч.4 КУпАП) -14, за засмічення території (ст.91 КУпАП) -2, за перебування на березі водойми із риб. сітками (ст.91 КУпАП) – 4, за незаконну рубку деревини (ст.91 КУпАП) – 1, за перебування на березі водойми із острогою (ст.91 КУпАП) – 1, за лов водних живих ресурсів з перевищенням кількості гачків(ст.91 КУпАП) – 2, незаконне полювання (ст.91 КУпАП) - 5.
Відповідно до наказу в.о. директора НПП «Прип'ять-Стохід» О.Сащука створено комісію по оцінці та знищенню безгосподарських знарядь вилову риби та знарядь здобуття парнокопитних, хутрових, до складу якої увійшли працівники національного природного парку та представник управління фінансів Любешівської РДА.

Вчора, 13 лютого 2019 року комісія провела оцінку безгосподарських знарядь вилову риби та знарядь здобуття парнокопитних, хутрових та прийшла до висновку про те, що дані знаряддя не підлягають реалізації. Всі без господарські знаряддя були знищені шляхом спалювання.

There are no translations available.

Учні гуртка «Юні друзі природи», котрий діє у закладі загальної середньої освіти «В’язівненська гімназія», долучились до акції «Допомога птахам взимку», яку щорічно організовує НПП «Прип’ять-Стохід». Діти вже знають, що взимку птахам страшний не так холод, як голод. Тож власноруч змайстрували годівнички із підручних матеріалів. Годівнички розвісили на території гімназії. Віримо, що спільними зусиллями ми врятуємо наших пернатих друзів.


There are no translations available.

Акція "Допомога птахам взимку" масштабно, креативно та творчо продовжилася у Підкоромільській гімназії з учасниками шкільного лісництва, керівником якого є вчитель біології Людмила Приходько, яка і була ініціатором спільної екологічної роботи. Саме вона об’єднала співпрацю працівників НПП "Прип’ять-Стохід", а також ДП "Любешівське ЛМГ".

В ході шкільної акції учні взяли активну участь у конкурсі малюнків та виготовили багато різних годівничок, які наповнили різними кормами. Поширену та цікаву інформацію про зимуючих птахів Віта Домашич передала у відео-презентаційних матеріалах, якими зацікавила учнів до вивчення та охорони пташиного світу. Для закріплення знань з орнітології працівники парку провели орнітологічний  КВК, де учні показали велику зацікавленість, кмітливість і ерудованість. Кращих  та активних учасників заходів нагородили екологічними іграми, та різними інформаційними матеріалами про парк. Практичний природоохоронний захід завершився розвішуванням годівничок, в ході якого Шукалович Ольга провела майстер-клас «Зробимо годівничку- нагодуємо синичку».  І наголосила про доцільність засипати корм в той самий час, а при відсутності насіння можна підвішувати шматки несоленого сала та ягоди калини і горобини.

Своїми діями кожен свідомий житель планети може допомогти птахам перезимувати, а вони примножать урожайність наших садів і звеселятимуть своїм співом і поведінкою наше життя!

There are no translations available.

14-15 листопада у м. Києві пройшов науково-практичний семінар "Виконання вимог Рамсарської конвенції в Україні: сучасний стан, тенденції змін, перспективи збереження водно-болотних угідь міжнародного значення".

Семінар організований Міністерством екології та природних ресурсів України та ПП "Центр екологічного управління". В семінарі прийнаяли участь фахівці установ природного-заповідного фонду України, Мінекології України, ПП "Центр екологічного управління", Інституту ботаніки НАН України, Інституту екології Карпат НАН України тощо. Семінар вели: головний спеціаліст відділу координації наукових досліджень, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінекології України - Олеся Петрович і директор ПП "Центр екологічного управління" - Володимир Воровка. На семінарі виступили Олеся Петрович з доповіддю про водно-болотні угіддя (ВБУ) України та перспективи розвитку, академік НАН України Яків Дідух розповів про біотопи України, їх оцінку та збереження. Виступили також гість з Грузії - Давіті Кобахідзе - про ВБУ Грузії, Володимир Воровка - про основні тенденції в зміні клімату в Україні, Віктор Демченко - про основні підходи до організації інвентаризації, оцінки та моніторингу ВБУ, Іван Данилик - про стан рослинного покриву Карпат у контексті зміни клімату, Михайло Химин - про ВБУ міжнародного значення у Волинській області та інші. Під час семінару був організований скайп-зв'язок з Бюро Рамсарської конвенції (м. Гленд, Швейцарія). На зв'язку був один з найкращих фахівців Секретаріату Рамсарського Бюро - Тобіас Салате. Він разом з помічником поділився інформацією, а також відповів на різні питання учасників семінару.

Текст і фото Михайла Химина - заступника директора з науково-дослідної роботи, учасника семінару.

There are no translations available.

25-26 жовтня 2018 року у м. Гомелі (Білорусь) в рамках Першого форуму регіонів Білорусі та України відбулося перше засідання Білорусько-Української Комісії з координації питань охорони та сталого використання транскордонних природоохоронних територій.
Засідання комісії 25 жовтня 2018 р. відкрили співголови засідання: заступник міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь - Олександр Корбут і заступник мініістра екології та природних ресурсів України - Василь Полуйко.
На засіданні від української сторони виступили: Михайло Химин - заступник директора з науково-дослідної роботи Національного природного парку "Прип'ять-Стохід" - про план дій з управління транскордонного водно-болотного угіддя "Прип'ять-Стохід-Простир", Василь Бачук - директор Рівненського природного заповідника, Сергій Жила - директор Поліського природного заповідника, Михайло Ромащенко - директор Інституту водних ресурсів та меліорації НАН України, Тарас Мельничук - в. о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Від білоруської сторони виступили: Микола Свідинський - заступник начальника головного управління регулювання поводження з відходами, біологічного та ландшафтного різноманіття - начальник управління біологічного та ландшафтного різноманіття Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, Дмитро Груммо - заступник директора по науковій та інноваційній роботі держнаукового закладу "Інститут експериментальної ботаніки ім. В. Ф. Купревича НАН Республіки Білорусь, Михайло Максименков - наук. співробітник сектору міжнародного співробітництва НПО "Науково-практичний центр НАН Білорусі по біоресурсах" та інші.
Після виступів обговорили проект Протоколу І-го засідання Білорусько-Української Комісії з координації питань охорони та сталого використання транскордонних природоохоронних територій, обговорили його, внесли зміни та доповнення, зокрема у частині Додатку, а редакційна група з обох сторін підготувала його кінцевий варіант.
26 жовня 2018 р. у м. Гомелі підписано заступником міністра природних ресурсів і охорони навколишнього природного середовища Респібліки Білорусь О. Корбутом та заступником міністра екології та природних ресурсів України - В. Полуйко.
Після закінчення роботи І засідання Білорусько-Української Комісії з координації питань охорони та сталого використання транскордонних природоохоронних територій, учасники прийняли участь у зустрічі президента Республіки Білорусь - Олексадра Лукашенка та президента України - Петра Порошенка в рамках Першого форуму регіонів Білорусі та України. На цій зустрічі виступили президенти, а також було підписано ряд міждержавних угод та договорів між міністерствами та регіонами (областями, містами).

Михайло Химин - заступник директора з науково-дослідної роботи НПП
фото М. Химина

There are no translations available.

Отож, долучилися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», який ще йспівпадає із Всесвітнім днем прибирання

Прибрали сміття на берзі озера "Люб'язь" зі сторони села Люб'язь, також в урочищах "Біля моста" та "Варочка", що знаходяться на берегах Прип'яті, теж неподалік Люб'язя.

Якщо проаналізувати, то відсодків 90 з гаком від усього сміття становлять пляшки від тих чи інших алкогольних напоїв.... Були навіть місця, де вони гарно складені? Але ж поруч смітник! Можливо хотіли здати, щоб згодом ще собі купити #покращувачанастрою

А взагалі, оті пляшки через кільканадцять років повернуться до нас бумерангом у вигляді різних хвороб і т.д.

Відпочивати треба активно

There are no translations available.

Протягом 13-18 серпня 2018 року на території НПП  "Прип'ять-Стохід" працювала експедиція з вивчення грибів (агарикоїдні базидіоміцети) та мікромаммалій (переважно комахоїдних ссавців).

Гриби вивчали співробітники Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України - Тетяна Андріанова (аскоміцети - мікроскопічні гриби) і Микола Придюк (агарикоїдні базидіоміцети - шапинкові гриби), а ссавців - співробітник Інституту зоології ім І.І.Холодного НАН України - Аліна Мішта (комахоїдні ссавці).

Проведено маршрутні обстеження різних лісових масивів Бучинської та Сваловицької дач, переважно дубово-соснових, дубово-грабових і вільхових насаджень, а також окремих лучно-болотних ділянок біля оз. Люб'язь, вздовж рік Прип'ять і Стохід. Експедицію супроводжували співробітники наукового відділу парку.

Науковий відділ та адміністрація НПП «Прип’ять-Стохід» щиро вдячні учасникам експедиції Андріяновій Т., Придюку М. та Мішті А. за дослідження біоти території НПП і надіється на продовження таких досліджень у наступному році.

Заступник директора з науково-дослідної роботи

Михайло Химин

More Articles...

 Водний туризм3
Птахи парку Припять-Стохід
Птахи парку Припять-Стохід-22
Птахи парку Припять-Стохід-6
Кінний туризм
Птахи парку Припять-Стохід-25Latest News

Обмін досвідом з еколого-освітньої та рекреаційної діяльності
There are no translations available.У національному природному парку "Прип'ять -Стохід" до Дня охоро...
Природоохоронці описали вилучені сітки
There are no translations available.З настанням нерестового періоду службою охорони парку систематич...
Міжнародний день Землі в Бихівському ліцеї
There are no translations available.22 квітня Міжнародний день Землі! В цей день в Бихівському ліцеї...
Природно-заповідний фонд України розширено на 80 тисяч гектарів
There are no translations available.На офіційному сайті Президента України опубліковано 11 указів ві...
Дослідження жуків-стафілінідів на території парку
There are no translations available.На території НПП «Прип'ять-Стохід» з 8 по 15 квітня поточного ро...
Сообщения чата
E-Mail
Имя

Recent comments

  • Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 fo... Подробніше
    Автор: profile
  • Hi there to every one, the contents present at thi... Подробніше
    Автор: how to Build muscle
Ми у фейсбуці
Ми ВКонтакті