National Natural Park "Pripyat-Stokhid" was established by to the Decree of Ukraine President № 699/2007 of 13.08.2007. The total area of the park is 39315,5 ha. The Park was established for conservation, restoration and rational use of typical and unique natural Polissya ecosystems, which have important environmental, scientific, aesthetic, recreational and healthy importance, raising public environmental consciousness.

Увага користувачам!


З початком нересту на водних об’єктах національного природного парку «Прип'ять-Стохід» передбачена заборона відповідно до діючого природоохоронного законодавства промислового та обмеження любительського та спортивного рибальства, а також добування інших водних живих ресурсів у такі терміни: на річках – з 1 квітня по 20 травня; на озерах – з 1 квітня по 10 червня.

Who is Online

Now online:
 • 13 guests
There are no translations available.

Загальна площа всіх водних об’єктів парку, включно із річками, струмками, системами каналів та водоймами (озера, болота) складає 2164,79 га, або 5,52 % від загальної площі. Середня густота гідрологічної сітки території парку становить 0,31 км/км2.

За гідрологічним районуванням територія відноситься до Поліської гідрологічної області надмірної водності гідрологічної країни рівнинної частини України, а за гідрогеологічним районуванням  - до Волино-Подільського артезіанського басейну платформної гідрогеологічної провінції, що входить до басейну Прип’яті.

На території парку протікають 4 річки, довжина яких у межах парку становить: Прип’ять – 77 км, Стохід – 28 км, Цир і Бистриця – по 8 км.

Найголовнішими водними об’єктами парку є річки Прип’ять та Стохід.

Річки належать до рівнинного типу, мають переважно снігове живлення, частково – дощове та підземне. Річки парку відзначаються паводковим гідрологічним режимом з яскраво вираженою весняною повінню, паводки спостерігаються в літньо-осінній, а інколи і в зимовий період. Особливістю русел річок Прип’ять і Стохід є велика звивистість, малий похил, наявність меандр і багатьох рукавів. Швидкість течії коливається від 0,28 до 0,46 м/сек, а під час паводків і вище.

Під час повені та паводків заплаву повністю заливають талі і дощові води на 70-180 днів. Заплави заболочені, частково меліоровані, використовуються місцевим населенням для сінокосу чи випасу худоби. Останнім часом спостерігається заростання заплав трав’янистою і чагарниковою рослинністю, що призводить до високої шорсткості русла і заплави та їхньої низької водопропускної здатності.

Для Прип’яті характерні численні рукави, стариці із затонами, заболочені та піщані острови, окремі з яких мають вигляд дюн. Для Стоходу характерні численні рукави, стариці, затони, заболочені та піщані острови. Льодовий покрив на річках триває 3-4 місяці.

Сучасна поверхня заплав заросла чагарниками, очеретом та іншою рослинністю, що впливає на швидкість руху паводкових вод, зменшення їх швидкості, призводячи до тривалого затоплення поверхні заплави водою, замулення русла наносами.

alt

Вагоме місце в природних водоймах парку займають озера: Біле, Люб’язь, Рогізне, Добре, Бережновільське із загальною площею водного дзеркала 1083 га. Озеро Біле має льодовикове походження, а решта озер – заплавні. Найбільшими серед озер парку є заплавно-руслове оз. Люб’язь та оз. Біле, яке втратило свій первісний вигляд внаслідок одамбування і меліоративних робіт навколо нього та через регулювання стоку.


Найбільшим за площею є озеро Біле.

Озеро карстового походження. Частина озера відноситься до території Республіки Білорусь. Площа водозбору становить 56,3 км2. Максимальна глибина – 8 м. Живиться атмосферними і підземними водами, а також завдяки водообміну з річкою Прип’ять через блок каналів і озер Ратнівщини. Береги пологі, де-не-де поросли очеретом та рогозом, білоруська сторона частково заболочена. Дно озера піщане, вода чиста, прозора.


Рослинний світ озера представлений деякими водоростями, береги заросли рогозом очеретом, кущами верболозу. Серед озера є острів, площею близько 1 га, на якому ростуть вільха, верболіз, очерет та трав’янисті рослини. В теплий період року на озері спостерігається чимало видів птахів – журавлів, куликів, мартинів, гусей, сов. Масовими видами пернатих є деркач, лиска, чайка, лелека білий, чапля руда і сіра, жайворонок польовий.


  Озеро Люб’язь

  – це озеро заплавного походження. Середня глибина становить 4 м, максимальна – 7 м. на вигляд озеро має неправильну форму і складається з двох частин (жителі навколишніх сіл так і називають: мале і велике озеро).


  Через озеро протікає річка Прип’ять, і утворене воно текучою водою цієї річки. Береги низькі, тверді, піщані, більша їх частина заболочена. Дно піщане, частково замулене. Серед озера є острів, площею 0,9 га. З водяної рослинності поширені очерет звичайний, лепеха, рогіз широколистий, глечики жовті, осока пухнаста, латаття біле, а взагалі на озері зустрічається близько 20 видів рідкісних рослин, багато з яких занесені до Червоної книги: це щитолисник звичайний, баранець звичайний.

  Видовий склад риб озера налічує 18 видів, серед яких найбільш численні коропові (лящ, лин, краснопірка, карась сріблястий).

  Озеро є місцем розмноження багатьох птахів, найбільш поширені качки, гуси, лебеді, бугайчик.


  Озеро Рогізне

  – озеро заплавного походження. Площа його становить 115 га. Середня глибина дорівнює 1,5-2,5 м, максимальна – 4-5 м. береги озера з трьох сторін переходять у болото, лише на сході невеликий похилий піщаний берег. Живиться озеро, в основному атмосферними опадами та підземними водами, безстічне. На даний час дно озера має товстий шар мулу – сапропелю. Через це озеро замеліло і з великою швидкістю заростає очеретом та рогозом, кущами верболозу. В озері водяться окунь, щука, лини, в’юни, мині, раки.


  На озері і в оточуючих болтах водиться багато водоплавних птахів – лебеді, дикі качки, лиска, чайки.


  Озеро Добре

  – озеро заплавного походження. Його площа становить 7,3 га. Середня глибина дорівнює 2,5 м, максимальна – 4,5 м. Живиться в основному поверхневими водами та атмосферними опадами, основним джерелом живлення є повеневі води річок Прип’ять і Цир. Береги озера тверді, в основному заболочені.


  Озеро Бережновільське – озеро заплавного походження. Його площа становить 3,7 га. Середня глибина становить 0,4 м, максимальна – 0,6 м. Озеро сильно замулене, береги заболочені. Живиться в основному атмосферними опадами.


  Интересная статья? Поделись ей с другими:
  
  Птахи парку Припять-Стохід-22
   Водний туризм3
  Птахи парку Припять-Стохід-6
  Птахи парку Припять-Стохід
  Кінний туризм
  Птахи парку Припять-Стохід-25  Latest News

  У НПП «Прип’ять-Стохід» відбулась учнівська конференція до «Дня Землі»
  There are no translations available.З нагоди екологічного свята «День Землі» екоосвітяни НПП «Прип’я...
  Працівники НПП «Прип’ять-Стохід» покращували стан природних комплексів з нагоди Дня Довкілля.
  There are no translations available.У третю суботу квітня в  Україні традиційно відзначають День Дов...
  20-літня ювілейна зустріч Робочої групи зі збереження очеретянки прудкої
  There are no translations available.12-15 квітня 2018 р. у с.Бродовіні (земля Бранденбург, Німеччина...
  Звіт з питань забезпечення дотримання вимог природоохоронного законодавства.
  There are no translations available.Протягом 2017 службою державної охорони НПП „Прип’ять-Стохід” пр...
  Нерест – надзвичайний період!
  There are no translations available.Нерест – надзвичайний період! Особливий та надзвичайно важливий...
  Сообщения чата
  E-Mail
  Имя

  Recent comments

  • Hi there to every one, the contents present at thi... Подробніше
   Автор: how to Build muscle
  Ми у фейсбуці
  Ми ВКонтакті